Ameliyat Sonrası Yaşam

İyileşme Süreci

Ameliyat sonrası iyileşme süreci ve süresi kişiden kişiye değişir. Ameliyat sonrasında odanıza geldikten iki saat sonra ayağa kalkıp yürümeye başlayacaksınız. Kısa süre içinde taburcu olup normal hayatınıza dönebileceksiniz.

Yeni beslenme düzenine başladığınızda biraz zamana ve sabra ihtiyacınız olacak. Vücudunuzu yeniden keşfedeceksiniz. Sizi iyi hissettiren besinleri tercih edebilirsiniz. İhtiyacınız olduğunda biz yanınızda olacağız.

Ameliyat Sonrası Destek

Obezite tedavisi ameliyat ile bitmez. Asıl ameliyat ile başlar. Dr. Özgün Akgül ve ekibi olarak obezite ameliyatlarından sonra hem yüz yüze hem de online görüşmelerimiz devam edecek. Bu görüşmelerde beslenme düzeni, egzersiz programı, kan tahlilleri ve vücut analizleri değerlendirilecek. Uzun süreli bir takip programı sizi bekliyor. Ayrıca destek gruplarında sizler için özel öneriler ve söyleşiler yer alacak, kendi tecrübelerinizi paylaşabileceksiniz.

Beslenme

Ameliyat sonrası hastaların hızlı kilo vermesi ve diyet değişikliği nedeniyle vitamin ve protein desteği almaları gerekebilir. Özellikle ilk altı ay boyunca vitamin desteğini öneriyoruz. Düzenli kontrollerde yapılan kan ölçümleri ile vitamin seviyelerini kontrol ederek oluşan eksiklikleri giderebiliriz.

Egzersiz

Kilo verme sürecinin vazgeçilmesi egzersizdir. Bunu hepimiz biliyoruz. Obezite hastalarının çoğunda, aşırı kilo ve hareketsizlik nedeniyle, kondisyon eksikliği vardır. Amacımız, sizin daha kaliteli ve konforlu yaşamanızı sağlamaktır. Egzersiz programlarında dayanıklılık ve esneklik ana hedeflerdir. Tedavi programındaki tek amacımız kilo vermeniz değil, bakıma ihtiyaç duymadan yaşamanız ve yeterince kilo vermektir. Ekibimiz yardım etmek için buradalar. Bu sizin hayatınız. Bu sizin seçiminiz

Bize Ulaşın

  Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

  Email
  Phone
  WhatsApp
  Facebook
  Instagram
  Facebook
  WhatsApp
  Phone
  Email
  Instagram