Ameliyat İçin Hazır mısın?

Tüp mide ameliyatı gibi popüler obezite ameliyatlarına karar verirken uzun bir süreçten geçtiniz. Defalarca kilo vermeyi denediniz ancak istediğiniz sonucu elde edemediniz. Sonra ameliyat olabilir miyim diye düşünmeye başladınız. İnternetten, sosyal medyada araştırdınız, ameliyat olanlara sordunuz, çoğu zaman umutlandınız, bazen korktunuz.

Merak etmeyin, bu normal bir süreç. Neredeyse tüm hastalarımız bu yollardan geçiyor. Ameliyat için karar verme süreci hastadan hastaya değişir. Kimileri hızlı karar verip harekete geçerken, kimileri ise yıllarca bekliyor. Sonuçta siz kendinizi hazır hissettiğiniz zaman ameliyat olabilirsiniz.

Peki neden karar vermek bu kadar uzun sürüyor? Obezite tedavisine karar verirken insanları en çok düşündüren konu mevcut düzenini değiştirmektir. Kilo vermek için sağlıklı beslenmek ve hareket etmek zorundasınız. Oysa kalorili şeyler yiyip yatıp dinlenmek daha eğlenceli geliyor. İşte bu konfor alanından kendinizi kurtarmanız gerekiyor. Bu kararı siz vereceksiniz.

Tüp mide ameliyatı gibi operasyonlar, günümüzde kapalı yöntemle ve çok düşük riskle yapılmaktadır. Ameliyat ortalama 30-45 dakika sürüyor. Yatağına gelen hasta iki saat sonra kendi başına ayağa kalkıp hareket edebiliyor. Hastalar artık ameliyat sürecini çok iyi biliyor. Bu nedenle ameliyat korkusu neredeyse tarih olmuştur. Hastaların korktuğu şey konfor alanından dışarı çıkmak.

“Artık kilolarım beni mutsuz ediyor, sağlığımı kaybediyorum, bir şeyler yapmalıyım.” dediğiniz an ameliyat için hazırsınız demektir. Yani obezite hastalığının vücudunuzdaki ve konforunuzdaki etkilerinin farkındasınız demektir. Artık bizimle iletişime geçmenin zamanı geldi.

Bize Ulaşın

  Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

  Email
  Phone
  WhatsApp
  Facebook
  Instagram
  Facebook
  WhatsApp
  Phone
  Email
  Instagram