Mini Gastrik Bypass

Mini Gastrik Bypass Nedir?

Mini gastrik bypass ameliyatı midenin küçültülüp bağırsakların son kısmı ile birleştirildiği bir ameliyattır. Bu ameliyatta gıdaların hızlıca bağırsağın son kısmına geçmesi hedeflenir. Böylece şeker emilimi azaltılır. Kan şekeri dengelenir.

​Mini Gastrik Bypass Nasıl Yapılır?

Mini gastrik bypass ameliyatı kapalı yöntemle yapılır. Ameliyat öncesi testler tamamlanır. Ameliyat öncesi endoskopi yapılır. Mide ince uzun bir boru haline gelecek şekilde kesilir. İnce bağırsağun son kısmı (ileum) getirilerek mide ile birleştirilir. İşlem ortalama 1 saat sürmektedir. Ameliyat sonrası hastalar genellikle 2-3 gece hastanede yatırılır. Sonra taburcu olabilir.

​Mini Gastrik Bypass Kimlere Uygulanır?

Mini gastrik bypass ameliyatı genellikle şeker hastalığı olan hastalarda tercih edilir. Ancak burada hasta seçimi önemlidir. Her şeker hastası için uygun bir ameliyat yöntemi değildir. Ayrıca tüp mide ameliyatı sonrasında tekrar kilo alanlara uygulanabilir. İleri evre reflüsü olanlarda tercih edilebilir. Ya da hastanın kendi isteğiyle mini gastrik bypass yapılabilir.

Mini Gastrik Bypass Sonrası Geri Dönüşüm Yapılabilir mi?

Mini gastrik bypass ameliyatında tüp mide ameliyatında olduğu gibi midenin herhangi bir kısmı kesilip çıkarılmaz. Eğer gerekirse mide ile bağırsak arasında yapılan geçiş iptal edilip mide eski haline çevrilebilir. Ancak bu kolay bir ameliyat değildir. Tıbbi bir gerekçe olmadan yapılmaz. Bu nedenle ameliyat kararı verirken dikkatli olmak gerekir.

Mini Gastrik Bypass Sonrası Beslenme Nasıl olur?

Mini gastrik bypass sonrası beslenme programı diyetisyan tarafından oluşturulur. Alması gereken temel besinler hesaplanır. Mini gastrik bypass ameliyatında emilim kısıtlaması olduğu için vitamin kullanımı önemlidir. Hastaların çoğu ömür boyu vitamin kullanır. Düzenli kan tahlilleri ile vitamin seviyeleri kontrol edilir.

Mini Gastrik Bypass Fiyatı nedir?

ini gastrik bypass ameliyatı tecrübe ve özel cihazlar gerektiren bir operasyondur. Ameliyatın yapılacağı hastaneye, kullanılan malzemeye ve cerrahi ekibin deneyimine göre ameliyat ücreti değişmektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Email
Phone
WhatsApp
Facebook
Instagram
Facebook
WhatsApp
Phone
Email
Instagram