Sıkça Sorulan Sorular

Tüp mide ameliyatı, diğer adıyla sleeve gastrektomi dünyada en çok tercih edilen obezite ameliyatıdır. Midenizin kapasitesi azaltılarak fazla yemenizin önüne geçilir. Ayrıca midedeki açlık merkezi de çıkartıldığı için ameliyattan sonra acıkma hissi azalır.

Obezite, Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği Vücut Kitle İndeksi (VKİ) adı verilen bir yöntemle hesaplanır. Boy ve vücut ağırlığı ile hesaplanan bu değere göre obezite hastalığının derecesi ve tedavisi belirlenir. VKİ değeri 35-40 arasında olup diyabet, yüksek tansiyon, uyku apnesi gibi obezitenin neden olduğu hastalıkları olan ve VKİ değeri 40 ve üzeri olan hastalara obezite cerrahisi uygulanır.

Obezite kişiyi hem fiziksel hem ruhsal hem de metabolik olarak olumsuz etkileyen kronik bir hastalıktır. Yetmişten fazla hastalığa yol açtığı bilinmektedir. Tüp mide ameliyatı ile obeziteyi kısa sürede kontrol altına alıp sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Midenizin kapasitesi küçülecek ve iştahınızı kontrol altına alınacak. Böylece sağlıklı ve kontrollü bir şekilde kilo vereceksiniz.

Ameliyatın süresi ortalama 30-45 dakikadır. Ameliyattan sonra derlenme odasında kendinize geldikten sonra odanıza ineceksiniz. Ortalama iki saat sonra ayağa kalkıp yürüyebileceksiniz.

Obezite tedavisinde hedef, vücuttaki yağ oranını azaltmaktır. Bu nedenle verilen kilo miktarı hastadan hastaya değişir. Fazla kilonun ortalama 1,5 yıl içinde verilmesi hedeflenir. Önemli olan bu sürecin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasıdır.

Her ameliyatta olduğu gibi tüp mide ameliyatının da riskleri vardır. Ancak bypass ameliyatları kadar yüksek değildir. Ameliyattan sonra dikiş hattında kaçak, kanama, damarlarda emboli, yara yerinde enfeksiyon, akciğer enfeksiyonu gibi komplikasyonlar oluşabilir.

decor-brand_pw

Bilgi Almak veya Soru Sormak mı istiyorsunuz?

Formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.

  Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

  İletişim Kanallarımız

  Çalışma Saatlerimiz:

  Haftaiçi : 09:00 – 18:00
  Haftasonu : 09:00 – 14:00

  Email
  Phone
  WhatsApp
  Facebook
  Instagram
  Facebook
  WhatsApp
  Phone
  Email
  Instagram